Site menu:

Výklad biblických textů


Jako dodatek k druhému dílu „Duchovní Slunce" napsal Jakob Lorber vysvětlení mnoha biblických textů, jež zde pod názvem „Výklad biblických textů - Skrytá tajemství v nich" uvádíme.

Z úvodu
Moje milé děti. Těmito následujícími „dodatečnými vzpomínkami" vám chci dát velice důležitou a užitečnou radu, bez které vám nemohou být k žádnému užitku duchovní dobré knihy, které byste četli. I kdybyste tisíckrát pročetli Svaté Písmo či toto Nové Slovo, zůstali byste bez této dobré rady nicméně přešlapovat na starém místě.

Častějším čtením jste sice pořádně nacpali a přecpali svou paměť; zeptejte se však svého Ducha, co tím získal? Jestliže někdo za svého života přečetl několik tisíc knih, jaký chaos musí mít nakonec ve své paměti! A dopadne-li to dobře, dospěje po takové bohaté sčetlosti nakonec s bídou k závěru, že teprve nyní pochopil, že neví nic.

Jsou lidé, kteří Starý i Nový zákon znají slovo od slova zpaměti. Zeptejte se jich však na vnitřní smysl jen jednoho jediného verše, a oni budou vědět zrovna tolik jako ti, kdo zpaměti neznají jediný verš, ba dokonce sotva vědí, že nějaké Svaté Písmo existuje. Co je jim tedy platný všechen ten nádherný materiál?


Vyšlo v nakladatelství Trigon, 1997.


Výklad biblických textů (Výklad biblických textov)